Yeni Sayfa 1

 
Anasayfa
Haberler
 2.EL TRAKTÖR
Şube ve Servislerimiz
Traktör Fiyatlarımız
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Ana sayfam Yap
Sık Kullanılanlar
 
 
 
 
Sistem Durumu
Sitemiz kurulduğu 25 Mayıs 2006 tarihinden bu güne kadar (7648843) kişi tarafından ziyaret edilmiş olup şu anda sitemizde Online ( 20 ) kişi bulunmaktadır.
 
 
 
 
Haber Ayrıntıları
Türk Traktör, Sakarya'da fabrika kuracak
 

Türk Traktör Genel Müdür Yardımcısı Kamber, "Sakarya, Türk otomotiv sanayisinin kalbi durumunda. Bu nedenle Sakarya'da yatırım yapacağız" dedi.
Türk Traktör Genel Müdür Yardımcısı Memet İlkan Kamber, 90 ülkeye traktör ihracatı yaptıklarını belirterek, ''Papua Yeni Gine, Zimbabve gibi çok uzaklardaki ülkelerde dahi Türk traktörleri çalışıyor'' dedi.

Kamber, Sakarya'da kuracakları traktör fabrikası dolayısıyla yerel basın mensuplarını Ankara'daki Türk Traktör tesislerini gezdirdi.

Fabrikalarının 1954'te kurulduğunu anımsatan Kamber, ''Yılda 35 bin adet traktör ve 25 bin adet de motor üretiyoruz. 53 milyonun üzerinde bir sermayemiz var ve 2 bin 374 personeli istihdam ediyoruz'' diye konuştu.

Kamber, 2 değişik markayla üretim yaptıklarına dikkati çekerek Mavi ve Kırmızı traktörleri üreterek dünyaya ihraç ettiklerini aktardı.

Traktörlerin yüzde 100'e yakının yerli üretim olduğunu vurgulayan Kamber, şöyle devam etti:

''16 yıldır pazar lideriyiz. Biçer-döver konusunda da Türkiye'de lider bulunuyoruz. Türkiye'de çok büyük bir traktör pazarı var. Çiftçinin talebi her geçen gün artıyor. Biz de bu talepler doğrultusunda üretim yaparak çiftçimizin hizmetine sunuyoruz. Türkiye'de şu anda ulaşamadığımız coğrafi bölge kalmadı. Ülkemizin her noktasında traktörlerimiz çalışıyor.''

''Türkiye'nin ilk traktörünü de bizler ürettik''

Kamber, Türkiye'nin ilk traktörünü ürettiklerini ve bundan dolayı gurur duyduklarını söyledi.

''1979 yılında da ilk traktör ihracatını yaptık'' diyen Kamber, ''Ar-Ge çalışmalarını çok önemsiyoruz. Fabrikamızda Ar-Ge çalışmaları için 83 mühendisimizi istihdam etmiş durumdayız. Bu arkadaşlarımız tamamen Ar-Ge üzerine çalışarak çiftçimizin isteği doğrultusunda traktörler geliştiriyor'' ifadelerini kullandı.

Kamber, şöyle devam etti:

''2002'de TDD ve JX modellerinde üretime başlayıp 5 kıtaya ihracat gerçekleştirdik. Şu anda 90 ülkeye traktör ihraç ediyoruz. Bu yıl Japonya'ya da ihracata başladık. Japonya, dünyaya teknoloji satarken biz de onlara traktör ihraç etmeye başladık. Bu gerçekten çok önemli bir başarı. Geçtiğimiz yıl 14 bin 565 bin traktör ihraç ettik.''

Sakarya'da fabrika kurulacak

Kamber, dayanıklı, yüksek performanslı ve yakıt tasarruflu traktörler ürettiklerini belirterek, 3 bin farklı modelde traktör üretimi yaptıklarına işaret etti.

Bu traktörlerin yüzde 100'e yakınının yerli üretim olduğuna dikkati çeken Kamber, sözlerini şöyle tamamladı:

''2012'de Türkiye'de satılan her 2 traktörden biri bize ait. Şu anda dünya genelinde Türk traktörleri bulunuyor. Papua Yeni Gine, Zimbabve gibi çok uzaklardaki ülkelerde dahi Türk traktörleri çalışıyor. 35 markadan traktörler Türkiye'de bulunuyor yani çok liberal bir pazar. Ancak bu pazarda Türk üreticiler hakimdir.

Dünya pazarında büyük firmaların geneli Türkiye'de zaten. Sakarya, Türk otomotiv sanayisinin kalbi durumunda. Bu nedenle Sakarya'da yatırım yapma kararı aldık. Sakarya'da kuracağımız fabrika, daha modern olacak ve son teknolojiye sahip olacak. Daha kaliteli traktörler üretip, verimilik artırıcı ekipmanlar yapacağız. İhracat anlamında da ihracat sayımızı artırmak istiyoruz. Depreme son derece dayanıklı bir tesis yapacağız. Bu konuda çok hassasız. İstihdam sayımızı pazar koşulları belirleyecek. Sakarya otomotiv üretimi konusunda tecrübeli ve vasıflı elemanlar var.''

 
     Haber 20.02.2013 18:16:18 tarihinde eklenmiş.  
Arkadaşına yolla Yazdır
    Bu haber 5047 kişi tarafından okunmuş.
       Haberin kaynağı -ttf

 • Yorumlar
 • Yorum Yaz
 •  

  Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın..

   
   
  Aşağıdaki alanları eksiksiz ve gerçek bilgilerinizi kullanarak doldurunuz. Küfür yada hakaret içerikli yorumlarınız kesinlikle onaylanmayacaktır.
   
  İsminiz
  Telefon No
  E-Posta
  Ülke / Şehir
  Güvenlik Kodu 88216
  Güvenlik Doğrula
  Mesajınız
  Yazı Boyutu
  En Çok Okunanlar
  T 480 Traktörün Çift Çekeri Çıktı.
  Çiftçiler Yeni Çıkan Newholland T- 480 Model Traktörü Çok Beğendi
  Newholland Balya Makinesi Satışlarımız Başladı
  Yeni T D 110 D Seroto'da Görücüye Çıktı
  T 7000 Serisi Çıktı
  Ekim Makineleri Satışımız Başladı
  Newholland Yeni Bir Bahçe Traktörü Serisini Çftçilerin Hizmetine Sundu.
  Yeni Td 5000 B Serisi
  T 480 Dar Versiyon Çıktı
  Efsane Traktör 480 Geri Dönüyor
   
  İnternet sitesinde yayınlanan bilgilerin tüm hakları www.seroto.com.tr yöneticisi tarafından saklı tutulmaktadır.
  Copyring 2009©
  v.3.0
   

  Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

  Get Adobe Flash player